//تجربيات خودتونو به اشتراك بذاريد

تجربيات خودتونو به اشتراك بذاريد

 

آقایون و خانمها آیا میتوانند باهم “فقط دوست” باشند؟؟ تا کنون در یک چنین ارتباطی قرار گرفته اید؟؟ آیا تا حالا شده که با جنس مخالف فقط یک دوستی معمولی داشته باشید؟؟ اگر هم یک چنین تجربه ای را نداشته اید….خوب….بیایید در مورد آن فکر کنیم: “آیا امکان دارد که یک زن و یک مرد بدون برقراری هیچ گونه رابطه رمانتیکی، فقط با هم دوست باشند؟” هزاران مطالعه و تحقیق مختلف انجام گرفته و پژوهشگران در حال تحلیل این امر هستند که رابطه دوستی میان جنس های مخالف امکان پذیر هست یا خیر. همچنین مصاحبه های بیشماری نیز با خانم ها و آقایون انجام پذیرفته و نظر آنها را در مورد این امر جویا شده اند. به هر حال درطی این گفتگوها، هم شاهد نظریات مثبت بوده ایم هم منفی. برای بیشتر خانم ها و آقایون ارتباط با جنس مخالف در حیطه دوستی جذابیت دارد، اما غیر ممکن است. اغلب افراد معتقدند که: “به هر حال کار به جاهای باریک کشیده میشود.” منظور آنها این است که ارتباط به صورت ناخواسته، رمانتیک می شود… این روابط به چه چیزی بستگی دارند؟ آنها به این امر بستگی دارند که هر یک از طرفین ارتباط تا چه اندازه قصد رشد کردن و رسیدن به کمال را دارند. در این نوع روابط چه خانم ها و چه آقایون، باید مواردی را در نظر بگیرند که شاید در روابط با جنس مخالف کمتر به آن فکر می شود. یک دوست مؤنث برای یک مرد صرفاً باید به عنوان فردی حساب شود که او می تواند احساساتش را راحت تر با او در میان بگذارد، با مهر و محبت بیشتری با او رفتار کند، و وجهه آسیب پذیر او را بپذیرد. یعنی دقیقاً کارهایی که یک مرد در کنار دوستان مذکر خود نمی تواند انجام دهد. یک دوست مذکر هم برای خانم به منزله شخصی است که می تواند به راحتی در کنار او استقلال، و جنبه خشن و منطقی خود را بیشتر تجربه کند، وجوهی که تجربه آنها با جنس مونث کمی دشوار است. بهتر است به دنبال جواب “بله” یا “نه” برای این سؤال نباشیم. باید در یک چنین رابطه ای قرار بگیریم تا بتوانیم بله یا خیر آنرا تعیین کنیم. خانم ها و آقایون می توانند از دوستی با یکدیگر لذت ببرند، اما نه به همان اندازه ای که با افراد همجنس خود ارتباط برقرار می کنند.

پ . ن : ممنونم از همه ی دوستان که دعا کردن و دلگرمی دادن ، شاید تو خیلی چیزا باید پذیرشمونو بالا ببریم .

– نظر من اینه : این مسائله هر چند تحت الشعاع فرهنگ هم قرار می گیره ولی به هر حال امکان ایجاد کشش خیلی زیاده و به احتمال قوی به ارتباط رمانتیک کشیده می شه ( نه صددرصد ) . اگر افراد متاهل باشن ، پنهانکاری در میون نباشه ، تبدیل به دوست خانوادگی بشه و کسی احساس عدم امنیت از این رابطه برای خانوادش نکنه ، مشکلی نیست ، در غیر اینصورت هرگز به ریسکش که از بین رفتن اعتماد و کانون خانواده اس نمی ارزه .

توسط |۱۳۹۳-۱۱-۳ ۲۰:۲۰:۰۰ +۰۳:۳۰۳ بهمن, ۱۳۹۳|تجربیات اتاق مشاوره|۲ نظرات
avatar
جدیدترین قدیمی‌ترین با بیشترین رأی
نوید
Guest
نوید

من مردی مجرد هستم و با خانوم های زیادی دوست هستم و میتونم بگم که حداقل به بیشترشون احساس رمانتیک ندارم. به نظرم محدودیت فرهنگی باعث میشه تا وقتی با اولین جنس مخالف دوست میشیم دچار وابستگی بشیم. اگر روابط سالم بین مرد و زن وجود داشته باشه، نه تنها میتونه باعث رشد شخصیتی ما بشه، بلکه مانع انتخاب های اشتباه برای ازدواج بشه. شما اگه ده نفر زن رو بشناسین، میتونین انتخاب بهتری برای ازدواح داشته باشین. البته این روابط دوستانه ممکنه مشکل ساز هم بشه و طرف مقابل شما همون درکی رو که شما از دوستی باهاش دارین… ادامه نظر»

سارا
Guest
سارا

من از طرف كل جامعه و حتي دوست هاي پسرم نمي تونم حرف بزنم ، ولي دوستاي پسر (مذكر) دارم كه از نظر رمانتيك از پرده ي اتاق هم كمتر بهشون حس دارم . ساليان زيادي هم هست كه دوستيم.