پیام کوتاه

توسط |۱۳۹۲-۱۰-۱۲ ۲۳:۵۰:۰۰ +۰۳:۳۰۱۲ دی, ۱۳۹۲|تجربیات اتاق مشاوره|۳۶ نظرات
avatar
جدیدترین قدیمی‌ترین با بیشترین رأی
کهکشان
Guest
کهکشان

این یه جور یکرنگ بودنه…دربرابر کسانی که با تو دورنگن هم میشه این طور بود؟

پاسخ:
وقتی یک رنگی و باور داری که این روش بهترینه و بهش عمل می کنی ، هم روون تر و آروم تری ، هم به راحتی از نیازت حرف می زنی و هم تکلیف بقیه باهات روشنه و نیاز نیست تو رو تفسیر کنن . اونی هم که دورنگی می کنه در برابر تو یا نمی کنه یا دست برمی داره از دو رنگی با تو .
بنفشه
Guest
بنفشه

من اين جملات رو قبول دارم ولى نگران عكس العمل طرف مقابل ( مرد يا زن) هستم . البته معتقدم صراحت هميشه بهترين انتخابه ، اينطورى تكليف ادم مشخصه

پاسخ: علاوه بر این که تکلیف ما مشخصه به مرور دیگران هم شناختی از ما پیدا می کنند و راحت تر ارتباط می گیرن . در واقع تکلیف اونا هم با مشخص می شه .
شیما
Guest
شیما

اگه یه روزی بتونم اینطوری ودقیقا اینطوری عمل کنم،خیلی آدم خوشبختی میشم…
سلام و شبت به خیروشادمانی منیژه جان

پاسخ:
سلام و شب شما هم به خیر و ارامش . به نظرم میشه ، مطمئن باش
نسیم
Guest
نسیم

والا منم به قول تو به جنس متفاوت حواسم میره یعنی اصلا خود عکس تداعی میکنه چکار کنیم؟… اما تجربه من از گفتن اینکه کسی رو دوست دارم با درد همراه بوده…ترجیح میدم نگم..اینطوری زندگی ساده تر به نظرم میاد همه چیز تحت کنترل خودم..اما ..بگذریم مثلا نیومدم پیشت به خاطر امتحان نشستم پای وبلاگ..

پاسخ:
منم موقع امتحانا دلم می خواست همه کاری کنم جز درس خوندن ! و الان کلی خوشحالم امتحان ندارم . امیدوارم در آینده تجربه ی بهتری داشته باشی و با موفقیت امتحانات رو سپری کنی .
نیره
Guest
نیره

من چند بار سعی کردم توضیح بدم. کسی چیزی نفهمید و باور نکرد. اندوهم بیشتر شد.

پاسخ: واقعا نفهمید یا نخواست بفهمه ؟!
مهربانو
Guest
مهربانو

شاید بخاطر اینه که همه با همجنساشون راحت این برخوردها رو دارند و لی ذر مورد غیر هم جنس هاست که اما و اگر پیش میاد و موضوع رو پیچیده میکنند . یه دلیل دیگه هم ممکنه داشته باشه .. شاید چون آخرین گزینه ی عکس مربوط به عاشق شدنه همه موقع کامنت گذاری اون تو ذهنمون پر رنگ تره و ناخوداگاه در مورد عاشق شدن و ابراز کردن یا نکردنش نظر میدیم .

پاسخ: اصلا فکر کنید گزینه ی آخر صرفا مال آقایون باشه . بقیه ی رو اجراش کنیم البته باز با همراهی عقلمون که آسیب نبینیم .
مصی
Guest
مصی

اصلا به این راحتی نیست همه این موارد تبعات داره . ما در یک جبر اجتماعی هستیم . دلتنگ شدن ، عاشق شدن، خوش اومدن و نیومدن .در نظر بگیر که من دلتنگ کسی بشم بعد باهاش تماس هم بگیرم و بگم ازت خوشم اومده و عاشقت هستم میدونی چقدر تبعات داره.؟ خیلی از خواسته های ما در سکوت مطلق میمونه و خیلی از ماها به خاطر فشار اجتماعی ترجیح میدیم درخفا به خواسته هامون برسیم. پاسخ: مصی جان فکر کن همه ی اینا رو در مورد من اجرا کنی ! در ضمن گفتم که هر جا با دلمون می… ادامه نظر»

مهربانو
Guest
مهربانو

مسلما… بر منکرش لعنت .

پاسخ:
چرا نزدیک ترین فکر به سمت جنس متفاوت می ره ؟
sol
Guest
sol

من فکر می‌کنم همه اینا که گفتی‌ ۲ تا پیش شرط داره، یک اینکه عقل هم اونو همراهی کنه، دوم اینکه این فرهنگ رودربایسی و تعارفی ما نباشه، همه چی‌ رو باشه دلت تنگ می‌شه زنگ میزانی‌ طرف کار داره بگه فردا باهات حرف میزنم، ۲ساعت ذوق شوق از شنیدن صدات نشون نده بعدا بفهمی کلی‌ هم کار داشته نمیخواسته باهات حرف بزنه بعدشم کلی‌ پشتت غر زده( تازه این وجه خوبش که فرض کنیم طرف هم تمایل به مراوده باشما داره) میخوای بری دیدنش طرف موقعیتشو نداره بگه الان نمی‌تونم دوستش داری بهش میگی‌ طرف میگه من حس مشابهی… ادامه نظر»

مهربانو
Guest
مهربانو

من منظور این جملات رو میفهمم اینکه اگر عقل اجازه میده که کسی رو بخوای این خجالت یا ترس از نادیده گرفتن نباشه که سکوت میکنیم بلکه باید نترسید و رفت گفت . و همه ی موارد دیگه شم همینطور … چیزایی که غیر ممکنه و غلطه و اینا منظور نیست (اشاره م به کامنت های دوستانمه)زندگی خودم همیشه بر همین اصول بنا شده … واقعا فکر میکنم زندگی یه هدیه باارزشه که با مسایل جانبی قسمت اعظمش هدر میره حداقل خودمون با پیچیده کردنش این هدر رفتن رو مضاعف نکنیم پاسخ: در ضمن همه ی این نکات درباره ی… ادامه نظر»

مليحه
Guest
مليحه

اينكه عاشق كسی باشيم و بهش بگيم سخت نيست طبعات اون گفتنه كه سخت ميكنه! اينكه دلتنگ كسی باشيم و زنگ بزنيم سخت نيست اين فكر نكنه من يه مزاحم هستم و اون اصلاً دل تنگ نيست سخته! اينكه بخوای ببينيش و اون نباشه و اصلاً قرار نباشه كه ببينيش سخته پاسخ: این که می پذیری که دوسش داری تبعاتش رو هم می پذیری این مساله ی توست که دوسش داری نه اون ، یا این حست رو بپذیر یا حست رو ندید بگیر ، وقتی زنگ می زنی و حس می کنی مزاحمی ، خودتو اذیت نکن بهش بگو… ادامه نظر»

رویا
Guest
رویا

تمام این فرمولها بستگی داره … دلتنگ عشق سابقم شدم زنگ بزنم؟ در ضمن لزومی نداره ادمها درکمون کنن در حقیقت معمولا ادمها هم رو درک نمیکنن و توضیح دادن فقط ادمها رو خسته میکنهچیز میخوای؟ میلیونها چیز هست حقمه میخوام نیمشه دنبالش رفت اینو از یه معلول سوال کنینخوشت نمیاد ترکش کن؟ اینو یه نوجون بخونه میشه فاجعه و از خونه فرار میکنه… عاشق یه ادم متاهلم بگم؟ این فرمولها گاهی خیلی خطرناکن پاسخ: رویای عزیز وقتی با دلمون می خواهیم کاری کنیم خوبه عقلمونم با خودمون ببریم ، اساسا عاشق یه متاهل شدن غلطه ، وقتی تو خونه… ادامه نظر»

نسرین.م
Guest
نسرین.م

هاها… آره خب

بیا جک جدید بخون یه ذره بخند واسه زنگ تفریحت خوبه جانم

پاسخ:
خوندم . اتفاقا خنده لازمم این روزا !
پری
Guest
پری

محشر بود…مرسی
ولی با در میون گذاشتن احساس با آقایون موافق نیستم …

پاسخ:
قرار نیست هر کی رو تو راه می بینی از احساست حرف بزنی ولی وقتی کسی رو دوست داری بهش بگو نه خجالت بکش و نه از داشتن این احساس عصبانی باشه ، احساس توست قبولش کنی بهتر از اینه که پسش بزنی ، حالا برای طرف مقابل هم حق قائل باش که احساسی شبیه تو داشته باشه یا نه ، همین .
منیژه
Guest
منیژه

به صدف عزیز
دوست خوبم شماره ای بذار تا باهات تماس گرفته شه .

سمانه
Guest
سمانه

توضیح میدم.. ولی نمیدونم چرا حرفامو متوجه نمیشن! 🙁

پاسخ:
تو دیکشنری شما و مخاطبت معنی کلمات یکی هست ؟ مثلا تعریف شما از توجه یعنی چی و اون توجه رو چی می دونه ؟
نسرین.م
Guest
نسرین.م

اینجور موقع ها فقط می تونم یه چیز بگم: تکبییییر!

پاسخ: این جمهوری اسلامی عجب تاثیر عمیقی رو تو گذاشته که هیجانت رو با تکبیر نشون می دی ! خوبی خانوم ؟
azam
Guest
azam

خب تونستم بخونمش … راستش من خودم از کسایی هستم که به این حرفا اعتقاد دارم و ی جورایی اینجوری زندگی می کنم … اما امان از اون اخرین مورد همه چیز اگه درست باشه اون اخری لامصب 99 در 100 مواقع جواب نمی ده و برای جوونها این غم بزرگیه … این و هم بگم ادما خیلی وقتا سخت نمی گیرن زندگی رو این زندگیه که گاهی سخت … مثلا من زندگی اینجا رو دوست ندارم حالا به هر دلیلی اما نمی تونم از اینجا هم خارج بشم همین ی غم عظیم توی زندگی من هستش خیلی عظیممممممم …… ادامه نظر»

منیژه
Guest
منیژه

به ریحانه
دوست عزیز به صراحت با همسرتون و تبعات کارشون و اثرش روی زندگیتون حرف بزنید.

منیژه
Guest
منیژه

به گیج عزیز
دوست عزیز این اسم جالب روی شما اثری نداره ؟
تکلیفتونو با خودتون مشخص کنید و مسئولیت انتخابتونو به عهده بگیرید . یا قبول کنید دوستی دارید که گاه منافعی از او به شما می رسد و لی با او راحت و خوشحال نیستید و یا این که کامل او را حذف کنید و از خیر هر آنچه از او به شما می رسد بگذرید . انتخاب کنید و برای انتخابتون فکر کنید و بپذیریدش .

م مثل ميترا
Guest
م مثل ميترا

درود

عالي بود
مرسي

پاسخ:
ممنون
مشق سکوت - رها
Guest
مشق سکوت - رها

گفت آسان گیر بر خود کارها کز روی طبع
سخت می‌گردد جهان بر مردمان سخت‌کوش

پاسخ:
من اینو به چشم خودم دیدم .
طناز
Guest
طناز

من نمیتونم این پست رو ببینم
ینی هیچ متنی نمیبینم
جریان چیه؟

پاسخ:
پس چه جوری کامنت گذاشتی ؟
فرشته
Guest
فرشته

بيا پست جديد بذار دلم وبلاگ خوني مي خواد دوستم!
امضا : يك معتاد به وبلاگ شما!

پاسخ:
چشم . حتما برای پنج شنبه می نویسم .
زنی در مه
Guest
زنی در مه

این متن رو دوست داشتم.

پاسخ:
منم دوست داشتم ولی مثل این که خیلی ها دوست ندارن !
rz
Guest
rz

سلام، احوال دوست خوبم چطوره؟پست جالبیه. به طور کلی آسان گرفتن امور اگه سنجیده باشه، از هر جهت به نفعمونه.

پاسخ:
سلام ، خسته ولی خوبم و شاکر خداوند . فکر می کنم حرف این پست اینه که میگه خودمون باشیم ، خواسته امونو دنبال کنیم ، به احساسمونو احترام بذاریم و خودمونو دوست داشته باشیم .
طناز
Guest
طناز

منیژه جون اونموقع اون عکس برام نمایش داده نمیشد
ولی میتونستم کامنت بزارم
حالا مشکل رفع شده
و میتونم عکس رو ببینم

پاسخ:
به نظرم به جز عکس دو تا پست ، باقی عکس ها مایش داده نمی ه ، فکر کنم بلاگفا مشکل دار شده .
منیژه
Guest
منیژه

به الا ی عزیز
دوست خوبم از ناراحتی ات با همسرت و نیاز و درخواستت حرف بزن و همچنین با خانواده ات . به نظرم اگر از فشار روحی شما با خبر باشن بی تفاوت ازش نگذرن .مشکلی پیش نمیاد برید ولی کمتر این کار رو انجام بدید .

علی
Guest
علی

این عکس کناری وبلاگ کیه؟

پاسخ: 4-5 ماهگی من .
مبارزه با کودک آزاری
Guest
مبارزه با کودک آزاری

منیژه جان چطور میشه از عقده ی ادیب جلوگیری کرد. سه پست قبلی مبارزه با کودک آزاریه که یک نفر این سوال رو کرده. پاسخ: آیا دوستی که از عقده ی ادیپ حرف زده می دونه این عقده چیه ؟ چرا باید ازش جلوگیری کنیم ?و این فقط یک عقیده اس که فروید مطرحش کرده . اگر هم نظریه فروید در ارتباط با عقده ی ادیپ که مرتبط با پسر بچه هاس صحیح باشه ، این عقده خودش در فرایند رشد با همانندسازی پسر با پدر از ترس اخته شدن حل می شه . این دوست عزیز باید به این… ادامه نظر»

نسرین
Guest
نسرین

منیژه جان سلامبرای این پستی که اشاره کردم از دکتر هلاکویی، چهارتا کامنت نوشتن که هر چهارتا سوال مشابه داشتند. نوشته: دختر بچه ها به پدرشون خیلی نزدیک میشن و پسر بچه ها به مادرشون. خواستن بدونن چطوری می تونن از عقده ای شدن بچه ها درینمورد جلو گیری کنند. عکس العملشون چی باشه؟از مرحله دهانی گفتی من نمی فهمم یعنی چی و فکر نکنم بدون توضیح آدمای عادی مث من متوجه بشن.اگه وقت داری لطف کن یه سر بزن. چون من اگه این جواب رو بذارم حتمن سوالای دیگه پشتش میاد که مجبور میشم مزاحمت بشم. پاسخ: سلام عزیزم… ادامه نظر»

زنی در مه
Guest
زنی در مه

همیشه خوب بودن و خوب دیدن سخته.
مهم این نیست که کی چی دوست داره. مهم اینه که خودت و خودم چی دوست داریم. من که دوستش داشتم.

پاسخ:
مرسی . منم دوسش دارم .
بنفشه
Guest
بنفشه

سلام منیژه خانم . میشه چند تا کتاب در زمینه روان شناسی رفتار متقابل و همچنین برای افزایش اعتماد به نفس معرفی کنید؟
ممنونم

پاسخ:
سلام خانوم . کتاب با خود عنوان تحلیل ارتباط متقابل ، بازی ها ، درباره یاعتماد به نفس من هر چی کتاب دیدم بیشتر تجاری بود تا کاربردی و واقعی ، تو اعتماد به نفس داشته ها و استعدادها رو بشناسیم و قبول کنیم تو بعضی چیزا ضعف داریم و در رشد استعدادها و برطرف کردن ضعف ها تلاش کنیم .
نسرین. م
Guest
نسرین. م

ممنون از جواب منیژه جان

پاسخ:
خواهش می کنم عزیزم . خوبی نسرین جان ؟ مزدک خوبه ؟ بهتر شدی ؟ منو ببخش نمی رسم حالت رو بپرسم .
شادمانه
Guest
شادمانه

جملات مختصر ولی مفید

پاسخ:
بله همینطوره .
جعفر مرد خسته
Guest
جعفر مرد خسته

من از خانمم دیگه خوشم نمیاد
اما از بچه م خوشم میاد
حالا تکلیفم چیه دقیقا؟

پاسخ: نمی دونم چی شده که از خانموتون خوشتون نمیاد ولی می دونم با آموزش مهارت های زندگی زناشویی میشه دوباره به روزای خوب برگشت . البته همکاری و خواست هر دو نفر رو می طلبه . فقط مساله ای رو به شما متذکر می شم که طلاق آسیب فراوانی روی بچه داره .