صحبت با مراجع تموم شده ، با هم از اتاق میاییم بیرون تا من به خانم منشی بگم نزدیک ترین وقت رو براش بذارن ، آقایی تو سالن هست ، سلام رو همراه اسمم می کنه و من متعجب ، که نمیشناسمت ! می گه دو سال و نیم پیش یک جلسه اومدن برای مشاوره .

یک ماه از عروسی اشون گذشته ، خیلی از هم شاکی هستن ، خانم اونقدر گریه کرده که مثل مرده هاس ، رنگ و رویی پریده ، عصبانی و تو سکوت و نگاهش پر از فریاده ، آقا کاپشنش رو از تنش در آورده و هر چند دقیقه از شدت هیجان و ناراحتی دور دستاش می پیچونه . از منشی می خوام پرونده ی دو سال و نیم پپیش رو بیاره ، آقا استقبال می کنه و می پرسه ، همه چی توش می نویسید ؟ می گم تقریبا ، برای این که بدونم موضوع چی بوده و من چه مداخلاتی داشتم ، رو می کنه به خانمش و می گه خوب پس می بینی که از اول باهات اتمام حجت کردم ! خانم روشو برمی گردونه و به دیوار نگاه می کنه .

پرونده رو نگاه می کنم ، می بینم نوشتم ” مشاوره ی ازدواج ” ، یک جلسه بیشتر نیومدن ، خانم تمام جلسه رو ساکت بوده و فقط تاکیدش رو مهریه بوده و این که خانواده ش از تعداد سکه ی در خواست شده کوتاه نمیان و آقا اومده بود مشاوره تا تاکید کنه ” چقدر س ک س ” براش مهمه و اصلا ازدواج می کنه که دیگه گناه نکنه .

آقا می گه من از اول باهاش اتمام حجت کردم ، بهش گفتم اگر جوری که من می خوام نباشه سرمو بیرون گرم می کنم ، بهش گفتم قبل از ازدواج چه کارا کردم ، اون موقع قبول کرد ولی الان ادا در میاره ….

خانم می گه کلافه ام کرده ، انگار من ازدواج کردم فقط و فقط در اختیار آقا باشم ، همه ی زندگی که این نیست ، هیچ جا ازش حمایت نمی بینم ، می گه میشه دوباره زن گرفت نمیشه دوباره مامان بابا داشت ، ماها رو مقابل هم قرار داده … من دیگه نمی تونم س ک سی که از من می خواد رو باهاش داشته باشم .

می پرسم چی ؟ آقا میگه تو دوران عقدمون ، همیشه همه چی رو کوفتم کرد ، همیشه ادا و اصول درآورد ، من س ک س مقعدی می خوام می گه نه ، خانم می گه دو سال و نیمه پدرمو در آوردی ، دیگه قبول نمی کنم ….

می گم این مساله از نظر پزشکی هم رد شده اس فکر می کنم دین هم ردش کرده ، آقا می گه زنگ زدم پرسیدم گفتن مکروهه و اگر خانم ناراضی باشه حرامه ، خانم می گه از اول ناراضی بودم ، اونقدر اذیت شدم که همه فهمیدن اختلاف داریم ، خواهرش زیاد پاپیچم شد منم گفتم موضوع چیه ، الان مادرمم که بیرون نشسته می دونه ، بابامم می دونه ، دیگه کلافه شدم از دستش ….

دلایل علمی رد شدن این مساله از نظر پزشکی رو بهش می گم ، و می گه من که بعید می دونم ولی باشه اگه شما می گید ضرر داره چشم ولی اخلاقش رو چی کار کنم ، خوابیدنش رو چی کار کنم ، تو 24 ساعت 13-14 ساعتش رو خوابه ، اونقدر می خوابه که چند بار سر کلاس های دانشگاهش نرفته و دائم حذفش کردن ، اینا رو من نمی گم از مادرش بپرس … خانم هم شروع می کنه به شکایت از اخلاق و رفتار آقا و بددهنی و قهرهای طولانی و …

1- یادمون باشه هرگز نمیشه با یک جلسه دلمونو خوش کنیم که رفتیم مشاوره ، همون موقع هم من بهشون تاکید کرده بودم باید جلسات شونو ادامه بدن .

2- روابط نزدیک هر چند خیلی مهمه ولی یکی از دلایل ازدواجه نه همه اش !

3- نباید به کسی این احساس داده بشه که صرفا برده ی جنسی ه و تنها کارکردش همینه و دیگه جایی حساب نمی شه .

4- قرار نیست کسی از مشکلات مرتبط با روابط نزدیک باخبر شه به جز متخصص که می تونه کمک کنه ، حفظ حریم شخصی بسیار بسیار مهمه .

5- فکر نکنیم وقتی رفتیم تو خونه ی خودمون همه چی حل میشه ، مشکلات دوردان نامزدی و عقد در صورت حل نشدن در ابعادی بزرگتر وارد زندگی می شن .

۶- هر چی تو فیلم های پورنو به نمایش در میاد قابل اجرا در زندگی واقعی نیست !!!!!

 

توسط |۱۳۹۲-۱۰-۶ ۰۰:۰۲:۰۰ +۰۳:۳۰۶ دی, ۱۳۹۲|تجربیات اتاق مشاوره|۶۸ نظرات
avatar
جدیدترین قدیمی‌ترین با بیشترین رأی
tiroozh
Guest
tiroozh

ajab axi!!!!

پاسخ: می تونه پیام رو برسونه ؟
rz
Guest
rz

سلام، احوال شریف؟شما معمولا برای یه مشاوره ازدواج چند جلسه مشاوره رو لازم میدونین؟ میشه در مورد ژنوگرام مختصری توضیح بدین؟گرام که فکر کنم میشه نمودار، ژنوگرام یه جور نمودار در مورد خصوصیات وراثتی؟! به نظرم س ک س مهمترین رکن رابطه زناشوئی هست، البته شخصا اون رابطه جنسی برام ارزشمنده که احساس و علاقه دو طرفه و دوجانبه درش وجود داشته باشه. اگر بین رابطه جنسی با یه زن بسیار زیبا بدون علاقه دوطرفه یا رابطه با یه زن معمولی ولی با علاقه دوطرفه مختار باشم، قطعا دومی رو انتخاب میکنم. به عنوان یک روانشناس نظرتون در مورد رابطه… ادامه نظر»

خودم
Guest
خودم

یعنی به دختر گفته من فقط س.ک.س برام مهمه و دختر هم قبول کرده؟
خیلی عجیبه…چند سالشون بوده موقع ازدواج؟

پاسخ:
وقتی تصوری از چیزی نداشته باشی مخالفت هم نمی کنی ! آقا 29-30 و خانم 21-2 ساله بود.
فاطمه خانم
Guest
فاطمه خانم

سلامبا اجازتون در زمينه سكس تراپي خواستم يكي از اساتيدم رو معرفي كنم به كاربر يك زن،دكتر ندا علي بيگي در اين زمينه كار مي كنند و خيلي از مراجع كنندگان و دانشجويانشون از نوع آموزششون راضي هستن ،اميدوارم هنوز اميدي به داشتن شرايط بهتر در وجودشون باشه و ايشون بتونن كمكشون كنن . و سوالي داشتم از خودتون كه مي خواستم بدونم كارگاه آموزشي براي دانشجويان اين رشته داريد؟ و اگر هست به چه شكل و چه زماني است ؟ (مثلا TA يا تحليل آزمون ها) متشكرم پاسخ: سلام . بیشتر کارگاه مشاوره ی ازدواج ، مشاوره ی پس… ادامه نظر»

منیژه
Guest
منیژه

به نیلوفر عزیز
دوست عزیز شما دقیقا چی می خواهید و مشکل چیه ؟

یک زن
Guest
یک زن

البته که همه باید از این خدمات بهره مند بشن! به شرطی که با آگاهی مشاورشون رو انتخاب کنن و برن پیش سکس تراپ واقعی نه یه روان پزشک بی سواد!

پاسخ:
البته دکتر اوحدی هم کمک های زیادی کرده و من مراجعینی که رضایت داشتن هم از ایشون دیدم .
....
Guest
....

تو رویای منی ، تو دنیای منی ، ولی به دنیا اعتمادی نیست

پاسخ:
میگن تو این مملکت اعتماد در حد اسم یک روزنامه اس !
زنی در مه
Guest
زنی در مه

با اجازه لینکتون کردم.

پاسخ:
لطف می کنید.
زنی در مه
Guest
زنی در مه

سلام
ممنون از مطالبی که می نویسید.
ولی من تجربه کردم گاهی اوقات مشاوره مشکل رو حل نمیکنه کمک میکنه با اون کنار بیای. پس زندگی بهتری رو میتونی تجربه کنی.

پاسخ:
سلام . بله کاملا درست می فرمایید.
یک زن
Guest
یک زن

آخرین مشاورم گفت تا وقتی امثال همسر من مورد مطالعه قرار نگیرن مشکل حل شدنی نیست
چون یه مورد نادر بود و چیزی در موردش در تحقیقات قبلی ها دیده نمیشد
من مشکلی نداشتم

پاسخ:
خوب بقیه نباید بترسن و می تونن از خدمات سکس تراپ ها بهره ببرن .
یک زن
Guest
یک زن

اتفاقا پیش خانم امانی هم رفتم، خیلی خوب برخورد کردن. ولی خوب مشکل ما خیلی استثنایی بود و حل شدنی نبود.
پیش هرکی می رفتیم میگفت:
عجیبه تا حالا چنین موردی ندیدم!
راستش بعد از چهارسال و نیم دیگه درمان رو رها کردم. خیته شدم. احساس کردم اتلاف وقت و اعصاب و پوله
به هرحال ممنون

پاسخ:
شاید با پذیرش موضوع ، آروم تر شید .
حیدری
Guest
حیدری

سلام خانم ……عرض ادب و احترام دارم و خسته نباشید میگم خدمتتون.پستهای قبلی رو هم می خونم اما بعضی وقتها باید فقط تامل کرد و سکوت جای برای حرف زدن نمیمونه.در مورد این آقا میشه گذشته ایشون رو هم در این گرم مزاجی بالای ایشون دخالت داد؟ مثلا تصویری یا صحنه ای در دوران کودکی یا نوجوانی باعث ….مشاور ازدواج دقیقا به چه چیزی میپردازه ؟ و چقدر مهم و اهمیت داره قبل از ازدواج و چقدر میتونه به آینده مراجع کمک کنه؟ به برادر گرامتون هم سلام برسونیدموفق باشید پاسخ: سلام آقای حیدری عزیز . ممنون از لطفتون و… ادامه نظر»

نسرین.م
Guest
نسرین.م

منظور اون خانم هم همین بود. که مقاله ای باشه که یاد بگیره چطور به پسرش یاد بده.
ممنون

پاسخ:
حتما می نویسم عزیزم .
یک زن
Guest
یک زن

دکتر اگه یه زمانی خواستید به کسی سکس تراپ معرفی کنیدهرگزهرگزهرگز اوحدی رو معرفی نکنیداوحدی یک روان پزشکه که هیچ تخصصی در زمینه روان شناسی نداره. دکترای پزشکی داره و با دوسال روان پزشکی خوندن میخواد مشکلات پیچیده جنسی رو حل کنه! مشکلاتی که بیشترشون ریشه در روان انسان دارند! کاری که این ادم میکنه فقط تجویز دارو هست که هیچ نتیجه ای ندارههربار که پیشش می رفتم احساس تیغیده شدن همراه با تحقیر بهم دست میداد. ساده ترین آداب برخورد با مراجع رو بلد نیست و مثل یک احمق با ادم رفتار می کنهتنها نتیجه ای که از رفتن… ادامه نظر»

یک زن
Guest
یک زن

منم در زندگیم مشکل جنسی داشتم و شما هم باخبرید ولی هرگز این طور نبود که همسرم طلبکار باشه. همیشه از خودش متنفر بود و تمام تلاشش رو میکرد برای بهبود اوضاعمشکل من با چهارسال و نیم مشاوره و سکس تراپی حل نشد. نمیدونم اینا چی فکر کردن که با یه جلسه مشاوره فکر کردن همه چی حله. پاسخ: یه وقتایی برای این که دهن بقیه رو ببندیم یا پیش خودمون یه توجیهی داشته باشیم یه کارایی می کنیم . صادق بودن با خودمون بهترین عملکرد رو در پی خواهد داشت . این آقا هم با تاکید من برای ادامه… ادامه نظر»

مینو
Guest
مینو

توی ایران و اکثر خانواده های ایرانی س ک س قبل از ازدواج وجود نداره و اگر این موضوع انقدر مهمه چطور میشه فهمید که دو نفر از این نظر به هم میان و مشکلی پیدا نخواهند کرد؟؟؟

پاسخ:
مینوی عزیز جمله ی اول شما رو با توجه به تجربیاتم تایید نمی کنم . درباره ی این که چقدر مثل هم هستن زیاد نگرانی نداره چون اگر مشکلی هم باشه قابل رفع و یا آموشه .
مهربانو
Guest
مهربانو

چه دلایل اشتباهی برای تشکیل زندگی ، مهریه سنگین برای خوشایند خانواده عروس . س،ک،س بی قید و شرط برای جمع شدن مرد از روابط متعدد خیابونی!!!!!!

پاسخ:
احتمالا به این دلیله که زندگی رو غیر این ها ندیدن .
مینروا
Guest
مینروا

عزیزم ایمیل پر مهرتو خوندم. مرسی از راهنماییت. اینقدر درگیر کارام بودم این هفته که نشد ازت تشکر کنم همون جا :*:* واقعا شرمنده برای تاخیر. 🙂 خیلی لطف کردی.

پاسخ: خواهش می کنم خانوم .
مریم
Guest
مریم

سلام منیژه خانم
وای نگو اینا همچین مشکلی داشتند! به نظر من بهانه ای بیش نبوده! یعنی همه مسائل شون حله فقط مونده سکس شون اونم این جور! آقاهه زیادی برعکسه خداوند ازدواج رو برای ارامش قرار داده و نگفته ارامش کدوم یک از زوجین. اینطور که ارامش و سلامتی خانم داغون میشه!

پاسخ: مسائل جنسی خیلی خیلی تو زندگی مشترک مهم و اساسی هست و گاه بقیه مسائل رو تحت الشاع قرار می ده .
نسرین.م
Guest
نسرین.م

درود بر تو

منیژه جان وقت داری کمی درباره ی خواسته ی لیلا بنویسی؟
پست هایی که به پسران آموزش بده به فکر دست درازی به دختر یا پسرهای دیگه نباشند.

پاسخ: سلام عزیز. نسرین جان به پسرها که نباید آموزش داد به والدین باید آموزش داد ، بچه ها رو والدین تربیت می کنند چه پسر و چه دختر . پستی می نویسم که به والدین در ارتباط با تربیت جنسی آموزش می ده.
تجاوز ممنوع
Guest
تجاوز ممنوع

زخم کهنه ی یک مرد: من مردی هستم سی و سه ساله. زمانی که چهارم ابتدایی بودم توسط پسری که سال سوم راهنمایی بود مورد تعرض قرار گرفتم که هنوز نتونستم فراموش کنم.همیشه و هرکجا منو می دید، خنده چندش آوری سر می داد و حرف های رکیک بهم می زد! حتی واسه دیگران تعریف کرده بود چه بلایی سرم آورده… و من جرات نداشتم به خانواده ام بگم! تازگی ها همسرش بخاطر اعتیاد این کثافت، ازش طلاق گرفته… این یارو مونده و یه دختر و پسر کوچولو که باید دوری مادر و اخلاق بد پدر رو تحمل کنن.حتا می… ادامه نظر»

منیژه
Guest
منیژه

به نیلوفر عزیز
دوست خوبم توصیه ی من این اول برید پیش مشاور و اگر ایشون تشخیص دادن که نیازه سری به روانپزشک بزنید.

rz
Guest
rz

به به، میبینم عکس کوچولویی یه فرشته توپولو رو گذاشتیمنیژه خانم خوب تیــــــــــــکه میندازی ها، در ضمن انسان ها مختارن نه مجبور !!!! این رو که دیدم یاد این جوکه افتادم: از طرف پرسیدن اگه وسط اقیانوس تنها باشی و یه کوسه به سمتت بیاد چکار میکنی. طرف گفت: میرم بالای درخت. گفتن: مرد حسابی وسط اقیانوس درختش کجا بوده که تو بخوای بری بالاش. یارو گفت: مجبورم، میفهمین، مجبوووورم. در مورد کامنت جناب چند نقطه: به نظرم رویایی که نشه بهش اعتماد کرد دیگه رویا نیست و کابوسه. پاسخ: چهار پنج ماهگی منه که نمی تونستم بشینم یکی منو… ادامه نظر»

بنفشه
Guest
بنفشه

منيژه خانم از وقتى كه به من دادين ممنونم ، پيشرفتم رو بهتون خبر ميدم

پاسخ:
خواهش می کنم . امیدوارم با درایت شما به سرعت اوضاع بهتر بشه .
شیما
Guest
شیما

سلام منیژه جانوای خدایا آدم چه چیزهایی میشنوه؟چطور یک زن میتونه انقدر کوته فکرباشه که مهریه و سکس رو باهم معامله کنه و…یه زمانی منم با یک آقایی آشنا شده بودم و نزدیک به هشت ماهی دوستیمون به بهونه یا واقعیت ِازدواج ادامه داشت.خانواده ها هم ازطریق خودمون باخبر بودند والبته باهم آشنا نشده بودند.وقتی یک موضوع خیلی کش پیدامیکنه از نظر من داره به بیراهه میره واز مسیر اصلی دورمیشه.وقتی دیدم این آشنایی از شش ماه گذشت و بحث ازدواج به حاشیه رفته و…کات کردم.اما چیزی که در این بین وجود داشت این بود که مدتی قبل از این… ادامه نظر»

گیلاس آبی
Guest
گیلاس آبی

از صمیم قلب برای این مرد متاسفم!!
آدرس جدید وب من 🙂

پاسخ: منم متاسفم . می تونن لحظات خوبی داشته باشن ولی …
این تخیل و نوشته هاتون سرتونو به باد نده !
admin
Guest
admin

من از وبلاگ شما خیلی استفاده میکنم. ممنون 🙂

پاسخ:
پاینده باشید و شاد .
غنچه
Guest
غنچه

سلام منیژه ی عزیز بازم مثل همیشه ممنون از اطلاعات و پستهایی که میگذارییه سوال داشتم دختری ده ساله دارم ومیخوام راجع به بلوغ وتغییراتی که در اون اتفاق میافته توضیحاتی بدم اما نمیدونم کی وچگونه این مسیله رو مطرح کنم ممنون میشم اگر توضیحاتی بدی البته من وب ندارم ومیتونم ایمیلم رو بزارم پاسخ: سلام . به سن بلوغ خودت توجه کن احتمالا دخترت هم تو همون سن بالغ شه . مراقب باش خیلی زودتر از موعد چیزی رو بهش انتقال ندی و بعد از این که همه ی آدمای نرمال به بلوغ می رسن و این تغییرات فیزیکی… ادامه نظر»

منیژه
Guest
منیژه

به نیلوفر عزیز
دوست خوبم روانپزشک یا مشاور ؟

تتتیروژ
Guest
تتتیروژ

عکس کاملا واضح و گویا پیامش رو می رسونه، کلا عکس هایی که انتخاب می کنید خودش به اندازه یک پست حرف داره !

پاسخ:
یه وقتایی می خوام فقط عکس بذارم و هر چی دوستان برداشت می کنند رو بنویسن .
سارا
Guest
سارا

به نظرم اينا كلاً پشيمون شدن
س ك س هم بهونه است
آخه رابطه كه زوري نمي شه , مردِ هم ميخواد خودشُ ثابت كنه

پاسخ:
نه به نظر من باید بیان تمام دوره ی پیش از ازدواج و آموزش هاشو بگیرن و در ضمن مهارت حل مساله و مهارت گفتگوشونم بسیار مشکل داره که باید آموزش ببینن .
افسرده
Guest
افسرده

با درود
چون دیدم که واسه تک تک خوانندگان وقت میذارین و بهشون پاسخ میدین و همینطور به خاطر طمانینه ای که در جواب دادن دارین خواستم فقط تشکر کنم و خسته نباشید بگم
پاسخ خودم رو هم نمیام بخونم چون رهگذرم (یه مذکر فسرده)

پاسخ:
دوست عزیز ممنون که وقت صرف کردید و خوندید ، حتی اگر رهگذر هم باشید من براتون می نویسم و امیدوارم به زودی نام دیگری از شما ببینم ، چرا که طبق تحقیقان یک پرفسور ژاپنی کلمات روی کریستال ها ی آب تاثیر می گذارن و بیشترین وزن بدن رو آب تشکیل می ده .
علی
Guest
علی

مرسی از جوابتون. روان تحلیلی را دارم مطالعه میکنم. ولی شناختی را جدی تر دارم روی خودم کار میکنم. من فکر کنم سخت ترین کار یه روانشناس اینکه روی خودش کار کنه. تحلیلی ها یه جمله قشنگ دارن میگن بعضی ها میان روانشناسی میخونن که روانشناس نشوند! ولی در کل مباحث تحلیلی را هم در حد بضاعتم تمرین میکنم تا زمانی که فرصت بشه برم به صورت کارگاهی تحلیلی هم یاد بگیرم. پاسخ: هر رویکرد در روان شناسی دنیایی برای خودش هست و هر کدوم به بعدی از ابعاد بی نهایت انسان می پردازه . این انسان پیچیده و تشنه… ادامه نظر»

منیژه
Guest
منیژه

به مرجان عزیز .
ئوست خوبم نه نگران نشو مشکل خاصی پیش نمیاد . ایمیلتم خوندم به نظرم اگر بتونی سری به روان پزشک بزنی تا قرص آرام بخش بگیری و فعلا مسائل رو هندل کنی بعد با آرامشی که کسب می کنی با هم کار کنیم البته باید وقت بذاری که متاسفانه وقت نمی کنی .

علی
Guest
علی

سلام.واقعا در درمان قربانیان تجاوز تا اونجا میریم که بره به فرد گناهکار بگه همه چیز را؟ این سوال البته مال پست قبل ولی اینجا نوشتمش. و اینکه شوهر این خانم به نظرم یه جور دیگه قربانیه!!! دیگه بخش لذت جوی روانش امروز داره یکی دیگه را له میکنه ولی دیر نیست که خود این اقا هم قربانی میشه. البته تا حالا هم شده شاید خبر نداره!!! کلا این مطالبی که شما مینویسید جون میده برای مباحث سفر قهرمانی یونگ. پاسخ: می بینم که از شناخت درمانی کوچ کردید رو روان تحلیلی ! بله در درمان ابیوز اگر این امکان… ادامه نظر»

delaram
Guest
delaram

واقعا همچين موضوعي رو به خواهر شوهر و پدر و مادرش گفته؟؟؟ حريم خصوصي هم خوب چيزيه!!! توي كامنتهاي پس قبلب كه راجع به خانوم بهداشت صحبت كردم دوست نداشتم شما ازم معذرت خواهي كنيد،‌من خيلي وقته كه مشاور ها رو ديگه دوست دارم منيژه خانوم دختر پسر ها الان تقريبا توي 30 سالگي مي تونن ازدواج كنن،‌شايد م يه كم زودتر يا ديرتر، در حالي كه نياز جنسي رو از 16 سالگي دارن،‌اين كه اين حس توي اين 15 سال شديدا سركوب ميشه بعد از ازدواج مشكلي رو براشون پيش نمياره؟؟ پاسخ: متاسفانه بله گفته و باید یادمون باشه… ادامه نظر»

دختره
Guest
دختره

عزیزم شرم و حیا را کنار بگذار و این شماره ی 6 را همان خط اول با فونت درشت بنویس.ضمنن به نظرم خوب است که به مردان گفته شود تعریف پزشکی توانایی جنسی یک مرد قدرت رساندن پارتنر اش به ارگا. سم است و لاغیر. هیچ کدام از اعمال محیرالعقول فیلم های پورن توانایی جنسی محسوب نمی شود. اغلب در اثر دارو و بیحس کننده و مخدر قوی و الکل است که هنرپیشه های پورن چنین قابلیت هایی را بروز می دهند. بدبختانه به خاطر بحث بکارت تعدادی زیادی از دختران ایرانی برخلاف میل شان به سک.س .مقعد.ی رضایت می… ادامه نظر»

تیروژ
Guest
تیروژ

من یک سوال دارم منیژه خانم عزیز، حداقل چقدر باید فاصله باشه بین آشنایی اولیه و شروع زندگی مشترک؟ و چقدر فاصله باشه از شروع زندگی مشترک تا تصمیم برای بچه دار شدن؟ می دونم که به عوامل زیادی بستگی داره ولی بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی می خواستم نظر شما رو بدونم. مرسی. پاسخ: از آشنایی ( خواستگاری ) تا ازدواج یک سال و نیم ، شش ماه نامزدی ، شش ماه عقد و بعد شش ماه عروسی . این فاصله ها برای شناخت بیشتر و این که تو هر مرحله احساس بشه که زیادهم به درد هم… ادامه نظر»

ليندا
Guest
ليندا

مرسي كه جواب ميدينآخه درست نيست بفهمه من ميدونم چي از همكارش پرسيده چون من تصادفي با يكي از همكاراشون آشناي قديمي هستم و اگر بهش بگم ميفهمه كه چه كسي بهم گفته . در ضمن اصلن نمي دونم چه جوري شروع به صحبت كنم مثلن بگم چرا در مورد پوشش همكار خانومت تو خونه اش سوال ميكني ؟ يا بگم چه كمبودي داري ؟ميشه يكم توضيح بدين لطفن پاسخ: وقتی در مورد موضوعی صلاح نمی دونی و یا نمی تونی مستقیم ازش حرف بزنی در قالب اتفاقی که برای یکی دیگه افتاده حرف بزن ، احساس و فکر و… ادامه نظر»

منیژه
Guest
منیژه

به نیلوفر عزیز
شماره ای از خودتون برام بذارید باهاتون تماس گرفته می شه .
به لیندای عزیز
در مورد نگرانیت باهاش حرف بزن و ببین چی میشنوی . شاید داری ذهن خوانی می کنی و … به هر حال از خودش بخواه برات حرف بزنه .

مینو
Guest
مینو

سلام منیژه عزیزامیدوارم پرانرژی و شاد باشید. شما از منظر یک مشاور موضوع را می بینید و طبعا آسیبهای مرد داستان را می شناسید اما دوستانی که مدام از این آقا انتقاد میکنند باید بگم علاوه بر اینکه س.ک.س خیلی مهمه اینم باید اضافه بشه که این خانم بسیار ناآگاهه نه تنها بخاطر قبول کردن این شرایط بلکه همین الان هم بیشتر موضع گرفته و فقط به این آقا به صورت یه معضل نگاه میکنه و نه یه فرصت برای حظ از زندگی جدیدش. حدس میزنم که افراد متشرعی باشند(هر دو) البته فرقی نمی کنه اینکه آقا اذعان میکنه که… ادامه نظر»

منیژه
Guest
منیژه

به بنفشه عزیز . سعی کن از احساسات و فکرت براش حرف بزن ولی به آرامی و این که به وجوش نیاز داری .
به رهگذر عزیز
از نظر اخلاقی صحیح نیست که عنوان نشه ولی برو پیش پزشک و ببین فرض هات چقدر درسته و واقعا احتمالاتی که می دی چقدر به وقوع می پیونده بعد تصمیم بگیر که عنوان کنی یا نه .

میترا
Guest
میترا

مگر دکتر اوحدی سکسولوزیست نیست؟! من که خیلی ازش راضی بودم.

پاسخ:
من کلاس های ایشونو شرکت نکردم ولی دوستانی که شرکت کردند راضی بودن ، به همین دلیل من هم به خواننده ها معرفی شون می کنم .
عسل ط
Guest
عسل ط

دوست خوبم خوبه كه من جاي شما نبودم وگرنه بالا آورده بودم تو صورت پسره!

پاسخ: همه ی مراجع کنندگان قبل از هر چیزی انسان هستن ، حالا با مسائل و افکار متفاوت .
علی
Guest
علی

عجب جواب جالبی دادید! یه چیزی که در عمقی هست ولی در طرح واره و شناختی نیست اینکه خیلی صداقت بیرحمانه داره. و دیدن سایه انرژی عجیبی میگیره اما ارامش جالبی بعد از این مواجهه هست. بعد هم نمیگه دلیل برای ردش بیاری فقط میگه بپذیر این جنبه را هم داری. این جمله ی شما که هر کدوم به بعدی از ابعاد بی نهایت انسان می پردازه به طرز عجیبی درسته. یعنی واقعا در کنار سایه ها باید یه چیزی باشه انرژی بخش های مثبت روانمون را افزایش بده. که اینها را میشه تو رویکرد دیگه یافت. اساسا همشون جواب… ادامه نظر»

منیژه
Guest
منیژه

به رهگذر عزیز. هر وقت فکر کردی کمی به سمت جدی شدن حرکت می کنه و به خودش نه دیگران ، بگو و بهش حق بده تا با اطلاع تصمیم بگیره و دلیل این که چرا همون ابتدا نگفتی رو هم بگو .به بنفشه ی عزیز . عجله در این که اون تغییراتشو همون جور که تو می خوای بهت نشون بده ، نکن ، همچنان از احساس و نیاز و فکارت حرف بزن .به ریحانه ی عزیزدوست خوبم به نظر میاد شما نقش همسرتونو کاملا از ذهنتون پاک کردید و فقط به خواهر شوهرتون تمرکز دارید ! چرا هیچ… ادامه نظر»

گل بانو
Guest
گل بانو

سلام،خسته نباشید.میشه یه پست هم راجع به خودکشی و افکار پیرامون این مسلیه بگذارید؟ممنون

پاسخ:
سلام . ممنون . هیچ وقت بهش فکر هم نکردم ، البته تا حالا چندین کیس خودکشی داشتم ولی فکر می کنم اگر کسی به خودکشی فکر می کنه یا حتی گاه براش نقشه هم می کشه حتما باید مشاوره شه .
وینا
Guest
وینا

ارشیوتون را کجا میتونم بخونم؟

پاسخ: اونایی رو که برگردونم رو تو ارشیو خودمونی می تونید بخونید .
آرام
Guest
آرام

از این ادرس البته با ف ی ل ت ر ش ک ن میشه آرشیوتون رو همراه با نظراتش برگردونین
http://www.web.archive.org

پاسخ:
واقعا ؟ ممنون ، جدا که خوشحالم کردید . در اولین فرصت اگر بشه البته این کار رو انجام می دم . بازم ممنون
علی
Guest
علی

مرسی گذاشتم در لیست انتظار خواندن هام. منیژه خانم یه سوال روز اولی که کار مشاوره را اغاز کردید چقدر روی تکنیک ها روی خودتون مسلط بودی چون راستش من یه پیش فرض غلط دارم که ادم باید خیلی رو خودش کار کنه و بره تو اتاق مشاوره. مثلا من مشاور تحصیلی خیلی راحت تر میتونم انجام بدم. چون اکثر راهکارهها را خودم امتحان کردم. اما کار بالینی فکر کنم نیاز به زمان کار بیشتر روی خود ادم را داره. نظر شما در این باره چیه؟ پاسخ: کار روی خودمون یک بخش از مشاوره اس ولی بخش مهمی هم تسلط… ادامه نظر»