فرم مشخصات رو که نگاه می کنم می بینم فقط اسم و فامیلش رو نوشته ، می گم وضعیت تاهل و …. چرا ننوشتید ؟ می گه اجازه بدید بگم بعد شما ببینید چه جور باید پر شه . رو می کنم به آقا و می گم شما چه نسبتی با خانم دارید ؟ نگاهم می کنه و بعد مکث کوتاهی می گه من دوسش دارم ، می گم این که نسبت نیست ، چه نسبتی دارید ؟ می گه می خوام ازدوج کنم باهاش .

آقا متاهل و یه دختر 8 ساله داره ، خانم 12 سال از آقا کوچکتره ، دو ساله به دلیل اعتیاد همسرش جدا شده . بیش از دو ساله با هم ارتباط دارن و آقا تمایل زیادی به ازدواج با خانم داره و قصد داره خانم خودش رو علی رغم مخالفت خانمش طلاق بده ، همسر سابق خانم پسرعموی آقا بوده و این آقا به بهانه ی کمک مالی رفت و آمد زیادی به خونه ی پسر عموش می کرده و در این رفت و آمدها و کمک مالی و … نسبت به هم علاقه مند می شن و خانم راحت تر و سریع تر اقدام به طلاق می کنه .

آقا می گه ، خانم اومده تا شما تکلیفش رو روشن کنید و بهش بگید من مناسبش هستم یا نه ! می گم ما هیچ وقت برای کسی تکلیف روشن نمی کنیم ، این خود شما هستید که باید اطلاعات رو دسته بندی کنید و به نتیجه برسید که می خواهید با هم ادامه بدید یا نه . خانم می گه این دفعه رو استثناء بگیرید و مستقیم به من بگید باهاش ازدواج کنم یا نه .

به آقا می گم یه کم شما از خودتون بگید ، چرا می خواهید جدا شید ؟ بچه اتونو چی کار می کنید ؟ می گه من زنم رو دوست ندارم ، 12 ساله ازدواج کردم ، بچه ام رو هم نمی خواستم برای داشتنش هم خیلی به زحمت افتادم ( مراجعه به رویان و … ) ولی دنیا هم که اومد بهش حسی نداشتم ، الانم زنم رو که طلاق می دم بچه ام رو هم می دم بهش ، من نمی خوامش ، می گم یعنی هیچ احساس مسئولیتی نسبت به بچه نمی کنید ؟ به نظرم بی دعوت نیومده و شما هم درمقابلش مسئولید ، آینده اش چی میشه ؟ می گه بهش اونقدر پول می دم که به من نیاز نداشته باشه ، می گم خوب پول می دی ، جای بابا رو چه جور پر می کنی ؟ می گه بزرگ می شه ، مادرش پیششه ، می گم مادرش وظیفه ی مادریش رو به جا میاره جای خالی شما با چی پر شه ؟ می گه نمی دونم چی کار می کنه ، پس من چی ؟ علاقه ی من چی می شه ؟

به خانم می گم چرا فکر کردی بیایی مشاوره ؟ می گه چندتا دل مشغولی دارم ، بهش اعتماد ندارم ، قبلا هم شنیدم با دو سه تا خانم در ارتباط بوده ، از کجا معلوم با من که هست با یکی دیگه نباشه ؟ ازش دروغ هم شنیدم ، کلا بگم بهش اعتماد ندارم ، اصلا می گم من اگه نبودم این آقا برمی گشت به زندگی خودش ، عذاب وجدان گرفتم ، آقا می گه خانم من کارم جوریه که به خانواده ها کمک مالی می کنم ، تو این کمک ها هم بالاخره باید با خانم خونه حرف زد دیگه ، این خانم فکر می کنه اگه باهاشون حرف زدم حتما ارتباط هم دارم ، برای دروغ گفتن هم نمی گم دروغ نمی گم ولی این خانم بزرگش کرده ، من نمی تونم دقیقا بگم شغلم چیه ( اشاره به یه ارگان حساس می کنه ) وقتی جایی جلسه دارم نمی تونم به این خانم بگم کجا هستم مجبورم یه چیز دیگه بگم ، در مورد خانمم باید بگم اون نمی خواد طلاق بگیره ولی من نمی خوام باهاش ادامه بدم ….

به آقا می گم به خانمتون بگید بیاد این جا تا ببینیم میشه برای زندگی شما کاری کرد یا نه ، شاید بشه زندگی شما که 12 سال طول کشیده و یه بچه دارید رو سروسامان داد ، می گه نه نمی خوام درستش کنم و می خوام با این خانم ازدواج کنم ، حالا هر کی هر چی می گه بگه !

وقت تموم میشه و خانم می گه من یه وقت دیگه می گیرم تا تنهایی با هم حرف بزنیم .

جلسه ی دوم میاد ، 5 دقیقه از جلسه گذشته آقا زنگ می زنه کجایی ؟ می گه تو اتاق مشاوره ؟ می پرسه چقدر طول می کشه ؟ خانم از من می پرسه و می گم حدودا یک ساعت ، آقا از اون طرف می گه میشه کوتاهش هم کرد پس زیاد طولانی اش نکن ….

خانم اصرار می کنه که نظرتون چیه ؟ می گم خودت اطلاعاتی که ازش داری و چه جوری ارتباط رو شروع کردی رو کنار هم بذار ، ببین به چه نتایجی می رسی ، تو زندگی دنبال چی هستی ؟ می گه آرامش ، می گم تصور کن دو سه سال گذشته و با هم ازدواج کردی ؟ می دونی داری با کی ازدواج می کنی ؟ با پسر عموی شوهر سابقت اونم چه جور …. از همه گذشته یادت باشه کسی که به بچه اش رحم نکنه و راحت اونو کنار بذاره هیچ تضمینی وجود نداره که بقیه ی آدما رو کنار نذاره ….

تا پایان جلسه آقا 3-4 بار دیگه زنگ می زنه که بسه مشاوره نمی خواد ادامه بدی .    

توسط |۱۳۹۲-۹-۷ ۱۶:۲۴:۰۰ +۰۳:۳۰۷ آذر, ۱۳۹۲|تجربیات اتاق مشاوره|۵۲ نظرات
avatar
جدیدترین قدیمی‌ترین با بیشترین رأی
باران
Guest
باران

سلام

جالب بود

پاسخ:
سلام . متاسفانه
علی
Guest
علی

منیژه خانم یه سوال وقتی میخواهیم به عنوان درمانگر یه رویکرد را انتخاب کنیم. فقط باید به ارجاعات علمیش نگاه کنیم؟ مثلا الان ارجاعات شناختی رفتاری بیشتر ولی به نظر من طرح واره درمانی خیلی قویتر. یا رویکرد عمقی الان به عنوان یه رشته تحصیلی در دانشگاه های خارج تدریس میشه. ارجاع علمی زیادی نداره ولی من خودم میتونم بگم تو زندگی من خیلی موثر.همین طور تحلیل رفتار متقابل تاثیر خیلی بیشتری داشته به نسبت رویکرد شناختی رفتاری که ارجاعات زیادی هم داره. ملاک اصلی تو انتخاب رویکرد چیه؟ پاسخ: ملاک اصلی اینه که کدوم نظریه با شخصیت شما عجین… ادامه نظر»

گیلاس آبی
Guest
گیلاس آبی

طرف توی بیت رهبری کار میکنه!!!
تابلوئه…
و اما نظرتون رو به نظر کارشناسی خودم جلب میکنم!!
بسم اله الرحمن الرحیم….
آقا بی نهایت بیشعور هستش!!
در ضمن خیلی عوضی هستش….
و من اله توفیق
خواهش میکنم…قابلی نداشت…
تورو خدا اگه نظر کارشناسی میخواستید تعارف نکنید که مدیون میشید 0.o

پاسخ: اصلا ! کاملا حدس شما اشتباهه و خدا رو شکر کارشناسایی مثل شما تو زمان دایناسورها با همه خداحافظی کردن .
غزی.
Guest
غزی.

کاش از موقعیت خانومه هم میگفتین؛ متاسفانه بعضی زنها توی روابطی گیر میافتند، حدس میزنم خانم هم خودش میدونسته مرد مناسب نیست ولی بخاطر موقعیت طرف و کمکهاش دنبال یه نه محترمانه بوده

پاسخ:
خانم 25 ساله و هیچ نیازی به پول این آقا نداره و البته دیپلمه اس ولی راه برای پیشرفتش اصلا بسته نیست و این آقا تا جا داره محبت می کنه به خانم و یادمون باشه پاشنه آشیل زن ها گوش شونه .
delaram
Guest
delaram

چقدر مرده راحت ميگه اونو دوس ندارم و اينو مي خوام!! بعد كلي پيگيري بچه دار شدن و ميگه حسي هم به بچه نداره، اين چه توجيهي مي تونه داشته باشه؟ چطوري مي تونه حسي به بچه اش نداشته باشه؟

پاسخ:
به نظر من میشه به هر حال توجیهی برای دوست نداشتن همسر داشت اما بچه ؟! نه توجیه منطقی اونم بچه 8 ساله ای که هیچ اجحافی هم در حق پدر نداشته .
نسرین.م
Guest
نسرین.م

می دونی یاد کی افتادم مگه نه؟وقتی شوهرم عاشق خواهرم شد، دوستی داشت که دکتر بود. بهم گفت: نگران نباش نسرین غصه ی الکی هم نخور. مسعود بر می گرده پیش تو و پسرش… مزدک تازه شش سالش شده لامصب! مگه می تونه دور از شماها باشه و ززندگی کنه؟! او تمام زندگیش شما بودید… این یه دوره تو زندگی تمام مردهاست که ممکنه یک سال طول بکشه. اونا بین 35 تا 45 سالگی، به دوره ای می رسند که یه زندگی کاملن مخالف با چیزی که دارن رو می خوان.اما انگار یه ویروس باشه، بعد از چند ماه تا… ادامه نظر»

محبوب
Guest
محبوب

نمی دونم اشیانه بر سر ویرانه کسی دیگری ساختن چه حالی دارد

پاسخ:
من چندان مستحکم نمی بینمش !
rz
Guest
rz

سلام، این آقا که پسر عموش رو دور زده،چطور میتونه تو ختم و عروسی های فامیلی با خانواده عموش چشم تو چشم بشه؟ بعید میدونم نسبت به بچه اش احساسی نداشته باشه، به نظرم این حرف رو بیشتر برای جلب نظر خانم گفته و میخواد بهش اطمینان خاطر بده که در آینده هیچ چیز مزاحم زندگی من و تو نیست حتی بچه ام. ولی کسی که هیچ چیز و هیچ کس خط قرمزش نیست یک زن هم پس از کامیابی و تکراری شدن و پیدا کردن کیس جذاب تر خط قرمزش نخواهد بود، کما اینکه عملکرد حال حاضرش به بهترین… ادامه نظر»

مصی
Guest
مصی

متاسفانه تعداد مردانی که زنان را قربانی نیازها و خواسته هایشان می کنند روز به زوز بیشتر می شه این مرد خیلی روشن و واضح با رفتارش پیام را به خانوم دوم رسونده حالا اگه این دلش میخواد یه جور دیگه برداشت کنه دیگه حرفی توش نمی مونه.باید در روابطمون خیلی دقت کنیم گاهی اوقات کنار دست یک آقا نشستن از سر بیجائی و تاخیر برای حضور در کلاس به معضلی جدی تبدیل میشه از کنار اون به راحتی میگذری و چه بسا اصلا حتی نمی بینیش .اما اون مدعی میشه که کل زندگی اش رو میخواد به پات بریزه… ادامه نظر»

ياسي
Guest
ياسي

مطميناًاينطور نيست چون به وضوح ميبينم شش ساله كه دارم ميبينم اگه باداشتن من همه دنيارو داشت هرروزبا يكي نبود

پاسخ:
اگه شش ساله مدام این مساله تکرار میشه پس باید کاری کنی .
نسرین.م
Guest
نسرین.م

بیشتر از دو هزار کلمه شد ثبت نکرد ولی نتونستم ناقص برات بنویسم. فکر کردم نامردیه فکر کنی آروم نشدم و خدای نکرده اذیتت کرده باشم...کمی بعد نوشت:عزیزم خودت هم می دونی که بچه ها از نظر رفتاری، روحی و الگوی داشتن، به هر دو پدر و مادر نیاز دارند و در عمل نمی تونستم جای مسعود رو برای مزدکی پر کنم. نمی شد.بعد از شش سال بی خبری مسعود رو پیدا کردم و بهش گفتم مزدک این وسط داره ضربه می بینه من و تو راحتیم. و گفت دلتنگشه و مزدک از اونموقع هر دو سال یکبار برای دو… ادامه نظر»

نسرین.م
Guest
نسرین.م

سال های اول منهم فکر می کردم می تونم جای پدر و مادر رو براش پر کنم. تمام ذهن و وقتم مال او بود. هر چی می خواست دریغ نمی کردم، مالی ـ معنوی. حتا یادمه چون به شمالی ترین نقطه ی شهر کوچ کرده بودیم تا بتونیم زندگی بهتری داشته باشیم (که خیلی خیلی موثر بود بخاطر فرهنگ آدماش) سالگرد تولد یکی از دوستاش گفته بودن میریم یه رستوران گرون، مادرا هم بیان. زمانی بود که من داشتم به مرور وسایل خونه می خریدم و همه ی خریدام رو برنامه بود. چون به اسم من یه وام گرفته و… ادامه نظر»

مرمر
Guest
مرمر

سلام
عکستون فوق العاده بود؛ پر از معنی

پاسخ: سلام . ممنون
ياسي
Guest
ياسي

سلام
كل مطلب يه طرف عكسي كه انتخاب كرديد يه طرف ديگه واقعاً عالي بود كاااااااااااااااااش اقايون اينو درك ميكردن از همه بيشترم همسر خودم

پاسخ: سلام . شک نکن همسرت با داشتن تو همه ی دنیا رو داره .
م مثل ميترا
Guest
م مثل ميترا

درود

بيماري شايعي ست كم و بيش ….تنوع طلبي با عناوين خود فريبانه 🙁

پاسخ:
سلام . اگر جلوشو نگیریم و آموزش ندیم خانواده هامونو درگیر می کنه .
خودم
Guest
خودم

خوبه که بچه نمی خواسته و این همه این در و اون در زده….یه زن که بیشتر خواسته هاش عاطفی هست چه جوری می تونه به همچی مرد بی عاطفه ایی تکیه کنه؟راستشو بخوای زیاد با این عکس میونه ایی ندارم…مردها راحت می تونن هر وقت اراده کردن برای خودشون زنی رو با زبون بازی و چرب زبانی نرم کنند و به روال زندگی خانوادگی برگردن..حتی بعد از سالها هوس بازی و هرزگی…راستی توصیفتون از شخصیت این مرد چیه؟ رگه های خودشیفتگیش که مشهود بود…دیگه چی داشت قابل توجه؟شاغلین اینجور ارگانهای خاص اکثرا رگه های پارانویید و کنترل گری دارن…درسته؟… ادامه نظر»

نسرین.م
Guest
نسرین.م

نه بابا راحت باش. مگه من تنها کسی هستم که این مسئله بسرم اومده. البته خواهر به خواهر کمتر اتفاق می افته ولی من تنها نیستم.الآن خیلی خوشحالم از زندگیم رفت. بهتر دارم زندگی می کنم اما فقط یه داغ دارم منیژه جانپسرم شایسته ی بهترین پدر دنیا بود و بارها دیدم که کمبودشو حس می کنه. این اولین درد بزرگ زندگی جگر گوشه مه که نتونستم هیچ کاری براش بکنم.شوهر و خواهر من از این مملکت رفتند. یه بار ازش پرسیدم: وقتی دوستاتون ازتون می پرسن چطور با هم آشنا شدید چی جواب می دید؟ساکت موند!حتمن به همه دروغ… ادامه نظر»

مستوره
Guest
مستوره

منیژه جان از همه ی مطالبی که می نویسی بسیار استفاده می کنم…

پاسخ: ممنون مستوره ی عزیز . من همه ی امیدواریم همینه که نوشته ها به درد بخورن .
مهسا از وبلاگ تجاوز ممنوع
Guest
مهسا از وبلاگ تجاوز ممنوع

خواهر من تو سن 12-13 سالگی توسط دایی کثافتم اذیت شد و حالا که خواهرم یه زن 35 ساله است و مادر 1 بچه هنوز عذاب میکشه .خوشبختانه شوهر خیلی ماهی داره و با اینکه چند ساله پیش این موضوع رو بهش گفته اون خیلی حمایتش کرده و خیلی همراهیش کرده تا خواهرم خوب شده.اخیرا طی یک دعوای خانوادگی که رخ داد خواهرم تو اوج عصبانیت این موضوع رو بر ملا کرد….اما چیزی که منو تا حد مرگ اذیت میکنه و ازار میده واکنش پدرو مادرم هستش که تازه طلبکار هم شدن که چرا حالا بعد از 20 سال این… ادامه نظر»

غنچه
Guest
غنچه

منیژه ی عزیز مرسی از بابت این پست جالباما من نمیدونم چقدر این مسیله ای که بهش اشاره میکنم میتونه به این پست ربط داشته باشه منهم فکر میکنم کیس مورد نظر که باید روش کاربشه خانمه (چون آقاهه که تکلیفش کاملا مشخصه ومانور دادن روی این فرد فقط حدس شمارو برروی عدم هویت منسجمش به یقین میرسونه)اما این خانم که اومده جواب بله رو ازشما بگیره دریک ناپختگی عقلانی عاطفی بسر میبره جای همه ی پازلهارو بلده اما دست دست میکنه برای چیدنشون اومده به خودشناسی برسه یادگرشناسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟خودشم میدونه راه درست کدومه اما شنیدن این جملات خوشبختت میکنم ،… ادامه نظر»

نیره
Guest
نیره

شاید برای خانوم این مرد بهتر باشه از همچین مردی جدا بشه تا اینکه مدام تحقیر بشهو بشنوه که خواستنی نیست…

پاسخ:
خانمش رو ندیدم ولی برای هر انسانی سخته که تو روش بگن نمی خوانش و سخت تر اینه که اون بخواد بمونه !
مهربانو
Guest
مهربانو

وقتی اعتماد نیست در هر صورت نمیشه رو دوام رابطه حساب کرد .. این خانم دلایل زیادی برای بی اعتمادی داشته .. یکش دور زدن پسر عموش دیگه بی مهری نسبت به خانواده اول مخصوصا بچه ش .. و سنگ بزرگ برداشتنش که بخاطر تو از همه کس دور میشم و …حتما چیزای دیگه هم بوده

پاسخ:
اعتماد چسب رابطه اس و یادمون باشه می شه کسی رو که خوابه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده ؟!
مهشید
Guest
مهشید

چه بد ادم باید چقدر بی عاطفه باشه که بچه اش رو هم ندید بگیره
من چند تا از این نمونه ها تو اطرافم دیدم هر چقدر بیرحم تر عاقبتش بدتر.

پاسخ:
عاقبت ما به دست خود ما رقم می خوره .
وكيل
Guest
وكيل

سلام و تشكر، متاسفانه اين روزها از اين موارد زياد مي بينم، نميدونم چي بگم؟! خيلي تاسف برانگيزه، ميدونم ريشه در تربيت و خانواده و … داره، از علل بوجود اومدن و اين هاش كه بگذريم، خيلي ناراحت كنندست.

پاسخ:
سلام . بله بسیار تاسف آوره ولی باید این ناراحتی ها رو ببینیم و بیشتر مراقب باشیم .
قلم
Guest
قلم

سلام منیژه جون:
به این فکر میکردم که این زندگی ها که 20 الی 30سال دوام دارند و لحظه ی مرگ یکی از زوج ها اون یکی اشک میریزه جزء استثنائاته یا این مدل آشنایی ها و ازدواج ها و در نهایت جدایی ها؟ من دیگه کم کم دارم به نوع اول شک میکنم که احتمالا تصادفی اینجوری میشه!!!!

پاسخ: سلام عزیزم . بهت تبریک می گم و ازت می خوام افکار وسواس گونه رو کنار بذاری و خوش باشی . شک به دلت راه نده خوب و اخلاقی زندگی کنیم از این اتفاق ها در امانیم .
بهار
Guest
بهار

وای با خوندن این پست ها استرس می گیرم یعنی همه مردا اینطورین ؟
یعنی همسر منم بین 35 تا 45 ممکنه؟؟؟
من می ترسم

پاسخ: لطفا استرس نگیرید ولی مراقب زندگیتون باشید و الکی به شوهر بیچاره گیر ندید .
علی
Guest
علی

این اشیل خانم ها گوششون دقیقا منظورتون چیه؟

پاسخ:
پاشنه آشیل زن ها گوششون هست یعنی از گوش عاشق می شن و نجوای عاشقانه بیش از هر چیزی کارگر می افته .
هانیه
Guest
هانیه

سلام منیژه خانمچند تا سوال داشتم:1_ عوامل خیانت چی می تونه باشه ، یعنی اگه این اقا با کس دیگه ای که دوستشم داشت عروسی می کرد بازم خیانت می کرد؟2_ چطور تشخیص بدیم کسی که برای خواستگاری ما میاد فرد خیانتکاری میشه یا نه؟3_ با اینکه کار اقا اصلا توجیه اخلاقی نداره ولی با اینکه توی زندگی زناشوییش متعهد نبوده و چند باری خیانت کرده چرا می خواد با این موردش ازدواج کنه؟ و بخاطر این خانم حاضر شده از زندگی 12 ساله او بچش چشم پوشی کنه؟ ی [پاسخ] سلام . سوال اولت که کلی جواب داره از… ادامه نظر»

نسرین.م
Guest
نسرین.م

عکسای بالکنیمو دیدی؟ بدو بیا اگه ندیدی

پاسخ:
اومدم دیدم . من عاشق گل و گلدونم . نمی دونم میشه یا نه ولی محشر میشه اگه اون دیوارای بالکن رو با رز رونده و یاس خوش بو پر می کرد .
نسرین.م
Guest
نسرین.م

مهم نیست عزیزم. دختر دوستم دو سه ماه دیگه راهی ایرانه برام میاره. پول پست همه جا خیلی گرونه. راحت نیستم.
بهرحال کتابای شعرند که تازه از زیر چاپ در اومدن خانمم. نمی دونستم دوستت اونجا میاد وگرنه یه یادگاری برات می فرستادم.
تی فدا

پاسخ:
دوست من نبود دوست دایی ام بود ولی خوب من و دایی ام نداره ! قربونت ولی واقعا اگه چیز واجبی هست بگو برات می فرستم .
lili
Guest
lili

عزیزم میشه در این موارد را بیشتر بنویسید و توضیح دهید متاسفانه خیلی خیلی زیاد شده این جور موارد در ایران و در فامیل خود ما یک زن به خاطر یک پسر دیگر از شوهرش طلاق گرفت و الفرار!

پاسخ:
منظور شما از توضیح چیه ؟
سحر
Guest
سحر

عکس بسیار جالب و پر معنایی را انتخاب کرده اید.

پاسخ: ممنون . امیدوارم پیامش رو درک کنیم .
l
نسرین.م
Guest
نسرین.م

ممنون از جوابت به مهسا.
از این ببعد به اسم تجاوز ممنوع سوالا رو همینجا میذارم/ قربونت

پاسخ:
خوبه . بچه های این وبلاگ هم ازش استفاده می کنن .
نسرین.م
Guest
نسرین.م

یکی از دوستام می خواست برام پشت کنه گفت دونه ای هشتاد هزار تومن پول پستشه. راضی نیستم.
صبر می کنم وقتی بیای برام میاری. مگر اینکه تو هم چیزی اینجا لازم داشته باشی و بمن بگی برات بفرستم عزیزم

پاسخ:
حالا چه کتابی هست ؟ یکی از دوستان ما برای یک ماه اومده بود ایران اگر زودتر می گفتی می دادم اون برات می آورد . منتظر نباش من حالا حالا بیام این ور سرم شلوغه .
سارا
Guest
سارا

دلم سوخت واسه زنش حتما کسی رو نداره یا از ترس آبروش میخواد ادامه بده
خیلی از ماها به اجبار اینکارو میکنیم…
لجم در اومده چیکااااار کنم،،،،،،

پاسخ: از شرایط خانمش اطلاعی ندارم . برای لجت هم برو یه لیوان آب بخور و از زندگیت لذت ببر.
نسیم
Guest
نسیم

پدر بودن …خیلی مهم که خیلی ادما بدونند که پدر بودن یعنی چی؟ چرا بچه دار میشی آخه ؟؟ وقتی نمیتونی پدری کنی چرا پدر میشیییییی؟؟

پاسخ: یادمون باشه پدر و مادر بودن در انسان یادگیری یه و یادمون باشه این آقا قبل از این که بابا بشه پسر خانواده ای بوده ، خیلی مهمه بدونیم اونور چه خبر بوده و چی شده به اینجا رسیده .
تجاوز ممنوع
Guest
تجاوز ممنوع

ممنون از جوابت عزیزم

پاسخ:
وظیفه بود دوست خوبم .
نسرین.م
Guest
نسرین.م

هورااا… پس پاشو بیا. خونمون با ماشین پنج دقیقه با اقیانوس زیبای آرام فاصله داره. پیاده هم از تو یه پارک خوشگل نیمساعته غروبا یا صبح زود میریم. همونجا هم برات صبحونه می خرم و با هم میشینیم جلوی آب و می خوریم تا خدای نکرده تلافی راهپیمایی بی جواب نمونه یه وخت 😆

پاشو بیاااا تو رو خدا
محض من و اقیانوس بیا
یا الآن بیا یا فوریه و مارچ ماه دیگه اوج تابستونه و نفس گیر

پاسخ: پیاده روی رو صددرصد هستم . تو که منو میشناسی همه ی کارام با تاخیره از تصمیم تا اجرا …..
تانی
Guest
تانی

من وبلاگ هایی با مضمون روانشناسی واقعا دوست دارم و صمیمانه بابت وقتی که می گذارید ازتون تشکر می کنم من شخصا خیلی از شما یاد می گیرم اما یه پیشنهاد داشتم میشه اخر هر پستتون خیلی کوتاه دلایل این مشکلات و راه های پیشگیریش بهمون بگین یا بعضی از پست هاتون جنبه اموزشی داشته باشه ممنون

پاسخ:
سلام . ممنون که می خونید . سعی می کنم به مواردی که اشاره کردید بپردازم .
خاتون بانو
Guest
خاتون بانو

سلام.
خیلی دردناک بود. هم اون زنی که زندگیش داره خراب میشه. هم این یکی که داره روی این خرابه خونه میسازه. هم اون مرد بیچاره که نمیدونه بدبختی برای خودش میخره. هم اون بچه معصوم. باخت باخت.

پاسخ: درست می گید ، همه در خانواده یا برد دارن یا باخت کسی نمی بره و کسی نمی بازه !
نسرین.م
Guest
نسرین.م

در مورد عکسای این پستت دوست دارم بگم اتفاقن خیلی واضحن چرا انتخابشون کردی. هر جوونی که ازدواج میکنه، به این امیده که تا پیری با هم بمونن نه اینکه جوونی چندتا دورش باشن ولی تو سن پیری تنها و غمگین.

کارات حرف ندارن عشق من

پاسخ:
این طرز فکر آدمای عاقل و زیرک هست . سرمایه گذاری برای همیشه .
تجاوز ممنوع
Guest
تجاوز ممنوع

سلامبچه که بودم بخاطر معصومیتی که داشتم یا نمی دونم شاید ترس و یا شاید هم آگاهی نداشتن وقتی توسط برادر بزرگم، پسر عمو؛ و پسر دایی م بهم دست درازی شد.به هیچکس نگفتم و همش رو ریختم تو دلم…حالا دارم اثراتش رو می بینم! شدم مث دیوونه ها.الان دو ساله که ازدواج کردم اما هربار که شوهرم بهم دست میزنه یا منو تو بغلش میگیره جیغ میزنم، دست و پا می زنم تا خودمو خلاص کنم.اوایل فکر می کرد خودمو براش لوس میکنم، ولی واقعن نمی تونم… هربار همون احساس برام زنده میشه و آرامش ندارم.سر همین قضیه و… ادامه نظر»

نسرین.م
Guest
نسرین.م

رز رونده رو امتحان کردم ولی چون خونمون نزدیک اقیانوسه رز خیلی سخت میگیره. هوا شوری دریا رو منتقل میکنه و تا حالا هر چی خریدم خشک شدن و انداختم دور.

یاس رو تازه گذاشتم دو طرف دیوار و روی تیغه ها رو پوشوندن. بذار شاید فردا عکس جدید بذارم از دخترام.

در مورد کتابا اصلن واجب نیست خانمم. ممنون

پاسخ: نسرین جان از اقیانوس که حرف می زنی دست رو نقطه ضعف من میذاری به خاطر اون اقیانوس هم که شده میام اومجا.
سارا
Guest
سارا

به نظر من خوبه آدم عزت نفس داشته باشه
رفتني رو بايد گذاشت رفت
اين خانمم بايد خودش خطا كنه تا بفهمه …
هركاري ميكنم لجم باز در ميااااد
حيف اون بچه…

پاسخ:
اینرفتنی رو باید رفت تو منو یاد آقای فامیل دور تو برنامه نوروزی آقای ایرج طهماسب میندازه که می گه در بستنی رو باید بست ، راه رفتنی رو باید رفتن … . برو بستنی بخور خودتو اذیت نکن بیخیال .
سارا
Guest
سارا

بيخيال اين موضوع ميشم
اما راستش از اينكه همسرم روزي بهم خيانت كنه ميترسم😔
يه سوال??
من اصلاً كنجكاوي تو كار همسرم نمي كنم اين خوبه يا بد؟؟
و اين كه
اعتقاد داري بي خبري خوش خبري!!!!!

پاسخ: نه مورد مشکوکی ندیدی برای چی می خوای خودآزاری کنی و لحظاتت رو با فکر این که شاید یه روزی بهت خیانت بشه هدر بدی ؟؟؟؟؟ سعی کن روی مسائل زندگی و حل اونا تمرکز کنی تا شرایط خیانت هم بوجود نیاد . اعتقادی به بی خبری ندارم چرا که تلخ هم باشه ترجیح می دم بدونم چون تکلیفم روشنتره .
شیما
Guest
شیما

سلام و صبحت به خیروشادی
بعضی ما آدمها،چقدر عجیب زندگی میکنیم.
درسته که آدم دردرجه ی اول باید فکرآرامش و شادی و سلامتی خودش باشه اما بچه مقوله ی جدایی هست فکرکنم.اگراین آقا بچه نداشت،شاید میشد منطقی درقضیه پیداکرد ولی…بقول شما کسی که به بچه ش رحم نمیکنه از کجا معلوم به این خانم رحم کنه…
به هرحال امیدوارم خانم تصمیم درستی بگیره

پاسخ: سلام صبح عالی متعالی .
من بعید می دونم این آقا با ترک بچه اش به آرامش برسه ، همه ی ما هر چی که باشیم بالاخره انسانیم حتی اگه خودمونو بزنیم به خواب .
مامان امیر وپرنی
Guest
مامان امیر وپرنی

سلام خانمی من تازه با وب شما اشنا شدم .شما به افراد دیگه با نت مشاوره میدین؟

پاسخ: سلام . مشاوره نتی واقعا مشاوره نیست و باید فیس تو فیس باشه فقط می تونه در حد یک راهنمایی باشه .
حیدری
Guest
حیدری

سلام
خداقوت میگم
جای تامل داشت. درمورد گذشته آقا مطلب چندانی نبود.ایکاش میشد در مورد گذشته آقا و نحوه اشنایش با خانمش رو هم مینوشتید؟
اینبار راه کار هم به گونه ای انواع شده بود.مرسی.

پاسخ: سلام . ممنون . از آقا چیز زیادی نمی دونم .
آلما
Guest
آلما

شاید اون آقا زنشو دوست نداره
درست
شایدم واقعا زندگیش با این خانووم به جایی برسه
اینم درست
اما مشکل اصلی اینجاس که اون بچه واقعا این وسط بی گناهه و تازه با تلاش زیادی به این دنیا اومده

پاسخ: منم حرف اساسی ام همینه .
دختره
Guest
دختره

با طلا بنویسید:
1-یادت باشه کسی که به بچه اش رحم نکنه و راحت اونو کنار بذاره هیچ تضمینی وجود نداره که بقیه ی آدما رو کنار نذاره.
2- در هر ازدواج دومی خوب است ببینیم با زن اول/ شوهر سابق چه برخوردی شده و یادمان باشد چه بسا ما هم روزی همین سرنوشت را داشته باشیم.
مردی که به همسر سابق اش خیانت می کند روزی که همسرش شدید به شما هم خیانت می کند.

پاسخ: آدما حواسشون نیست ولی اگه آگاه باشن خودشونو در معرض آزمایش می بینن و چگونگی برخوردشون با مسائل بسیار تعیین کننده ی آینده اس .