/آیا از اهمیت مشاوره خانواده آگاه هستید؟
آیا از اهمیت مشاوره خانواده آگاه هستید؟۱۳۹۷-۱۱-۱۲ ۰۷:۲۴:۳۸ +۰۳:۳۰

آیا از اهمیت مشاوره خانواده آگاه هستید؟

مشاوره خانواده

شما مشکلات زندگی خود را چگونه حل می‌کنید؟ خودتان راه‌حل مشکلاتتان را پیدا می‌کنید؟ از خانواده یا دوستانتان برای حل مشکلاتتان کمک می‌خواهید؟ مشکل و مسئله زندگی‌تان را به حال خود رها می‌کنید تا خودبه‌خود حل شوند؟ یا به یک مشاور خانواده آگاه و باتجربه مراجعه می‌کنید تا مشکل شما را برطرف کند؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در زندگی خانوادگی خود آن چنان مستأصل شده‌اید که دلتان می‌خواهد به آن خاتمه دهید و یا آن چنان درمانده هستید که دلتان می‌خواهد به هر شکلی شده اوضاع را به روال سابق بازگردانید و فکر کنید که هیچ اتفاق ناخوشایندی نیفتاده است!

واقعیت این است که در زندگی هر کس، مشکلات خاصی وجود دارد. وجود مشکلات، به ما یادآوری می‌کند که زنده هستیم و توانایی حل مسائل مختلف را داریم؛ پس مشکلات موضوعات بدی نیستند. اگر بتوانیم از پس مشکلات خود برآییم، مهارت ما در زندگی کردن و ارتباط با دیگران بیشتر می‌شود.

اما روش حل مسائل و مشکلات زندگی بسیار اهمیت دارد.

بعضی از افراد، مشکلات زندگی خود را نادیده می‌گیرند و فکر می‌کنند که با این کار، مشکلاتشان حل می‌شود؛ اما این موضوع درست نیست! 

گاهی اوقات، وجود یک مسئله حل‌نشده باعث می‌شود که مشکلات دیگری به وجود بیاید و زندگی شخص، مانند گره‌ای کور پیچیده شود؛ مثلاً شخصی که در کودکی عقده حقارت دارد، در بزرگسالی پرخاشگر و عصبی می‌شود و با دیگران نمی‌تواند ارتباط درستی برقرار کند. چنین فردی در محل کار و در جمع خانواده خود نیز عملکرد درستی نخواهد داشت و شخصیتی بیمار و آسیب‌دیده دارد. در حالی که اگر این فرد مشکل دوران کودکی‌اش را برطرف می‌کرد، می‌توانست در زندگی و کارش به موفقیت برسد و استعدادهایش را شکوفا کند.

مشاوره خانواده

دسته دیگری از افراد هستند که می‌خواهند مشکلاتشان را به کمک دوستان و اعضای خانواده خود حل کنند.

مشکل این جا است که اطرافیان، علم و مهارت کافی برای راهنمایی کردن شخص را ندارند و در بسیاری از مواقع، مسیر نادرست را به شخص نشان می‌دهند. چرا که مشورت‌های آن‌ها بر پایه دانش و آگاهی نیست، اگر چه ممکن است از روی خیرخواهی باشد! عموماً مشورت‌های اطرافیان بر پایه تجارب فردی و یا اتفاقاتی است که برای زندگی افراد دیگر در اطرافشان رخ داده، غافل از این که هیچ نسخه واحدی برای مشکلات مشابه زندگی‌های مختلف نباید پیچید!

در بعضی موارد نیز، اطرافیان نمی‌توانند احساسات خود را در قضاوت کردن و نیز دادن مشورت نادیده بگیرند و ممکن است یک‌طرفه به قاضی رفته و پیشنهاداتی بدهند که اساس زندگی فرد را از هم بپاشد. احتمالاً شما هم افرادی را دیده‌اید که مشکلات زناشویی خود را با پدر یا مادرشان در میان می‌گذارند و بعد مشکل آن‌ها نه‌تنها حل نمی‌شود؛ بلکه کار آن‌ها به طلاق و جدایی می‌رسد!

حالت بدتر قضیه هم این است که اطرافیان از رازهای زندگی فرد باخبر می‌شوند و حتی در صورت حل مشکلات، ممکن است این صحبت‌ها در موقعیت‌های مختلف علیه او به کار رود.

در این میان، افرادی هم هستند که دوست دارند خودشان مشکلاتشان را برطرف کنند.

این افراد، برای حل مسائل و مشکلات زندگی‌شان دست به تحقیق و مطالعه می‌زنند و تلاش می‌کنند که راه‌حل مشکلات خود را پیدا کنند. این روش ممکن است تأثیرگذار باشد؛ اما زمان و انرژی زیادی را از فرد می‌گیرد. همه افراد، زمان و انرژی لازم برای حل مشکلات را ندارند و ممکن است در وسط راه، از ادامه کار منصرف شوند.

بهترین راه برای حل مشکلات زندگی خانوادگی چیست؟

بهترین راه برای حل مسائل و مشکلات زندگی، استفاده از مشاوره خانواده است.

مشاورها، افرادی هستند که در رشته مشاوره تحصیل کرده‌اند و از مهارت مشاوره دادن به دیگران برخوردار هستند. این افراد آگاه و باتجربه می‌دانند که چگونه باید مشکلات زندگی مراجعه‌کنندگان را بر اساس شرایط زندگی‌شان برطرف کنند و چگونه مسیر درست زندگی را به آن‌ها نشان دهند.

مراجعه به مشاور، مزایای زیادی دارد و یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای حل مشکلات مختلف در زندگی است.

چرا باید به مشاور خانواده مراجعه کنیم؟

مشاوره خانواده مزایای زیر را برای شما خواهد داشت:

 1. مشاور، فردی آگاه و باتجربه است که به‌خوبی، تمام زوایای مشکل شما را بررسی می‌کند.
 2. مشاور، بهترین و درست‌ترین راه‌حل را برای رفع مشکلات به شما نشان می‌دهد.
 3. با کمک مشاور، مشکل شما خیلی سریع حل می‌شود و از سردرگمی بیرون می‌آیید.
 4. استفاده از راهنمایی‌های فرد مشاور، باعث صرفه‌جویی در وقت و انرژی شما می‌شود.
 5. مشاور فردی امین است، رازهای زندگی و مشکلات شما را برای شخص دیگری فاش نمی‌کند و از صحبت‌های شما، علیه خودتان استفاده نخواهد کرد.
 6. مشاور خانواده هیچ‌گاه به مشکلات مختلف شما نخواهد خندید و مشکلات شما را ساده و بی‌اهمیت جلوه نخواهد داد.
 7. مشاور، با دلسوزی تمام به شما کمک می‌کند که مشکل خود را برطرف کنید.
 8. راهنمایی گرفتن از فرد مشاور، باعث می‌شود که روابط کاری و خانوادگی شما بهتر شود و شخصیت سالم‌تری داشته باشید.
 9. میزان سلامتی روانی شخص بعد از مشاوره خانواده و حل مشکلات، بیشتر خواهد شد.
 10. در همه زمینه‌ها می‌توان از تجربیات مشاور استفاده کرد.
 11. مشاور به افراد کمک می‌کند که در مواجهه با مشکلات، بهتر فکر کنند و تصمیمات درست‌تری بگیرند.

به همین دلیل است که مراجعه به مشاور، بهترین راه برای حل مشکلات است. مشاور به جای شما تصمیم نخواهد گرفت، بلکه به شما کمک می‌کند تا بهتر فکر کنید و درست‌ترین تصمیم را اتخاذ کنید.

راه حل مشکلات خانوادگی

اهمیت مشاوره خانواده

شاید شما در زندگی خانوادگی خود، با مشکلی مواجه هستید و سال‌ها از آن رنج می‌برید و حتی امکان بازگو کردن آن را با کسی ندارید؛ در این صورت بهتر است که هرچه زودتر به مشاور خانواده مراجعه کنید و مشکل خود را حل کنید. اجازه ندهید که یک مشکل، پایه‌های زندگی شما را سست کند و لذت زندگی با خانواده را از شما دریغ کند.

مشاور خانواده، سال‌ها در زمینه مشکلات خانوادگی مطالعه کرده است و به‌خوبی می‌تواند مشکل شما را با توجه به علم و تجربه‌اش حل کند. با مراجعه به مشاور خانواده، خواهید دید که مشکل شما به‌راحتی حل می‌شود و زندگی شما شیرین‌تر خواهد شد.

اگر به‌تازگی ازدواج کرده‌اید و شرایط جدیدی دارید، بچه‌دار شده‌اید یا با یکی از افراد خانواده خود به مشکل خورده‌اید، بهترین کار این است که راهنمایی‌های لازم را از یک مشاور باتجربه دریافت کنید تا کانون خانواده شما گرم و پر از عشق حفظ شود.

چرا به مشاور خانواده مراجعه نمی‌کنیم؟

تصور بسیاری افراد این است که استفاده از خدمات مشاوره خانواده به معنی داشتن مشکلات روانی است و حتی اگر کسی از موضوع با خبر نشود، خودشان از این که به لحاظ روانی آدم سالمی نباشند، حس بدی پیدا می‌کنند.

اما آیا واقعیت این گونه است؟

قاطعانه باید بگوییم که خیر! افرادی که به مشاوره خانواده مراجعه می‌کنند، افرادی عصبی یا دیوانه نیستند؛ بلکه آن‌ها برای زندگی‌شان ارزش قائل هستند و می‌دانند که ارزش خانواده و خوشبختی آن‌ها، با هیچ چیزی در دنیا قابل‌مقایسه نیست. این افراد، با صرف هزینه مشاوره، مشکل خود را حل می‌کنند و مانع بیشتر شدن مشکلات خود می‌شوند.

کمک گرفتن از مشاور خانواده، کاری است که افراد آگاه و دانا انجام می‌دهند.

بنابراین شما نیز می‌توانید با مراجعه به مشاور، مشکلات کار و زندگی خود را حل کنید و از زندگی خود لذت بیشتری ببرید. با استفاده از اطلاعات و تجربیات یک مشاور، می‌توانید سطح زندگی خود را بهتر کنید و از زندگی خود، لذت بیشتری ببرید. ما در کنار شما هستیم و بهترین مشاوران ایران را به شما معرفی می‌کنیم. این افراد، در کار خود متخصص و حرفه‌ای هستند و می‌توانند مشکل شما را به بهترین شکل ممکن حل کنند.

با کمک یک مشاور مهربان و کاربلد، میزان آرامش و امنیت روانی شما در زندگی بیشتر می‌شود و زندگی شادتر و موفق‌تری خواهید داشت.

avatar